03423220016
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Biosystems Acid Phosphatase

Biosystems Acid Phosphatase

 

Biosystems Acid Phosphatase

Yüksek Kaliteli  Biosystems test kitleri ve Cihazlarımızla kolaylıkla ve dakikalar içerisinde analiz sonuçlarına ulaşırsınız .Test sistemlerimiz, geniş uygulama alanları için en iyi şekilde belirlenmiş kitlerden ve Cihazlardan oluşmaktadır. Klinik analizlerde reaktiflerimiz ve cihazlarımız ile birlikte laboratuar  çalışmalarınızı mümkün olan en kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştireceksiniz.

Ürün Özellikleri

Firmamız Müşterilerimizin isteği doğrultusunda tamamı güvenilir ve stabil olmak kaydıyla, yaygın kullanım alanına sahip Biosystems reaktif Ve Cihazlarının satışını yapmaktayız.

Kullanıma hazır Biosystems reaktifler  kit prospektüslerine, kalibratör ve kontroller ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmak için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.

Technical Specifitions

STRUCTURE

Biosystems Acid Phosphatase

AT. Reagent. 1 x 45 ml. Citrate of sodium of 110 mmol/l, 1.5 pentandiol of 220 mmol/l, rn 5.2

AI. Reagent. 1 x 22.5 ml. Citrate of sodium of 110 mmol/l, 1.5 pentandiol of 220 mmol/l, tartrate of sodium of 110 mmol/l, rn 5.2

B1. Reagent. 4 for 10 ml. a-Naftilfosfat of 12.5 mmol/l, after dissolution.

B2. Reagent. 4 for 10 ml. Salt of diazonium (FastRedPR) of 1.25 mmol/l, after dissolution.

C. Reagent. 1 x 5 ml. Acetic acid of 0.6 mol/l.

NECESSARY EQUIPMENT

Biosystems Acid Phosphatase

– The analyzer, the spectrophotometer or a photometer with a thermostatically controlled measuring cell with temperature condition 30 or 37ºC and with the filter of 405 nanometers

– A ditch with a length of an optical way – 1 cm.

SAMPLES

The serum received by means of standard procedures. Sour phosphatase is unstable in serum. To measure immediately or to add 1 drop of Reagent C on 1 ml of serum. Sour phosphatase in the acidified serum is stable within 6 days at 2-8ºC.

Biosytems Kitlerimiz