03423220016
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Biosystems Control Serum Lipids Level 2

Biosystems Control Serum Lipids Level 2

Ürün Açıklaması

Biosystems Control Serum Lipids Level 2

Yüksek Kaliteli  Biosystems test kitleri ve Cihazlarımızla kolaylıkla ve dakikalar içerisinde analiz sonuçlarına ulaşırsınız .Test sistemlerimiz, geniş uygulama alanları için en iyi şekilde belirlenmiş kitlerden ve Cihazlardan oluşmaktadır. Klinik analizlerde reaktiflerimiz ve cihazlarımız ile birlikte laboratuar  çalışmalarınızı mümkün olan en kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştireceksiniz.

Ürün Özellikleri

Firmamız Müşterilerimizin isteği doğrultusunda tamamı güvenilir ve stabil olmak kaydıyla, yaygın kullanım alanına sahip Biosystems reaktif Ve Cihazlarının satışını yapmaktayız.

Kullanıma hazır Biosystems Biyokimya kitlerine prospektüslerine, kalibratör ve kontroller ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmak için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.

Technical Specifitions

DESCRIPTION OF THE PRODUCT

Control serum for lipids is the defibrinated plasma lyophilized human, containing components in the concentration convenient for monitoring procedure of quality in clinical laboratories. Does not contain preservatives which could interfere with definition. Production is intended for intra laboratory quality control and contains the acceptable intervals of values. Lipidic Control Serum should not be used for an assessment of correctness of measurement.

STRUCTURE

Biosystems Control Serum Lipids Level 2

1 Control serum for lipids Level is II. The lyophilized defibrinated plasma of the person (on 1 ml)

Components of a human origin were checked for lack of antibodies to HIV and HCV, as well as to Hbs – an anti-gene. However, it is necessary to show care during the work with this serum as a potential source of infections.

 

Brand: Biosystems