03423220016
Sosyal Medya Hesaplarımız

Biosystems Laktatdehydrogenase Reagent

Biosystems Laktatdehydrogenase Reagent

Yüksek Kaliteli  Biosystems test kitleri ve Cihazlarımızla kolaylıkla ve dakikalar içerisinde analiz sonuçlarına ulaşırsınız .Test sistemlerimiz, geniş uygulama alanları için en iyi şekilde belirlenmiş kitlerden ve Cihazlardan oluşmaktadır. Klinik analizlerde reaktiflerimiz ve cihazlarımız ile birlikte laboratuar  çalışmalarınızı mümkün olan en kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştireceksiniz.

Ürün Özellikleri

Firmamız Müşterilerimizin isteği doğrultusunda tamamı güvenilir ve stabil olmak kaydıyla, yaygın kullanım alanına sahip Biosystems reaktif Ve Cihazlarının satışını yapmaktayız.

Kullanıma hazır Biosystems reaktifler  kit prospektüslerine, kalibratör ve kontroller ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmak için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.

Technical Specifitions

STRUCTURE

Biosystems Laktatdehydrogenase Reagent

A. Reagent: Tris of 100 mmol/l, piruvat 2.75 mmol/l, chloride of sodium of 222 mmol/l, rn 7.2

B. Reagent: NADH of 1.55 mmol/l, azid of sodium of 9.5 g/l.

Harmful (Xn): R22. Not to swallow. R31: at contact with acids releases toxic gas. S28.1: After contact with skin immediately to wash out water. S45: at accident and feeling sick, immediately ask for medical care.

NECESSARY EQUIPMENT

Biosystems Laktatdehydrogenase Reagent

– The analyzer, the spectrophotometer or a photometer with a thermostatically controlled measuring cell with temperature condition of 25, 30 or 37 °C and with the filter of 340 nanometers

– A ditch with a length of optical way of 1 cm.

SAMPLES

Biosystems Laktatdehydrogenase Reagent

The serum or plasma received by means of standard procedures. Serum or plasma need to be separated from a clot as fast as possible. Laktatdegidrogenaza keeps stability in serum or plasma within 24 hours at 2-8ºС. Use heparin as anticoagulant.