03423220016
Sosyal Medya Hesaplarımız

Biosystems Protrombin Time (TT) Reagent

Biosystems Protrombin Time (TT) Reagent

Yüksek Kaliteli  Biosystems test kitleri ve Cihazlarımızla kolaylıkla ve dakikalar içerisinde analiz sonuçlarına ulaşırsınız .Test sistemlerimiz, geniş uygulama alanları için en iyi şekilde belirlenmiş kitlerden ve Cihazlardan oluşmaktadır. Klinik analizlerde reaktiflerimiz ve cihazlarımız ile birlikte laboratuar  çalışmalarınızı mümkün olan en kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştireceksiniz.

Biosystems Protrombin Time (TT) Reagent

Firmamız Müşterilerimizin isteği doğrultusunda tamamı güvenilir ve stabil olmak kaydıyla, yaygın kullanım alanına sahip Biosystems reaktif Ve Cihazlarının satışını yapmaktayız.

Kullanıma hazır Biosystems reaktifler  kit prospektüslerine, kalibratör ve kontroller ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmak için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.

Technical Specifitions

CONTENTS AND STRUCTURE

Biosystems Protrombin Time (TT) Reagent

  1. Reactant 4 x 5 ml. Fabric tromboplastin from a brain of a rabbit with stabilizers, lyophilized.
  2. Reactant 4 x 5 ml. The buffer solution containing ions of calcium and preservative sodium azid.

ADDITIONAL EQUIPMENT

– Koagulometer

SAMPLES

Biosystems Protrombin Time (TT) Reagent

The blue blood collected by method “pure” venepunktsii2. Mix nine parts of blood with one part a dihydrate citrate trinatriya in concentration of 0,109 mol/l. Accurately mix blood and a protsentrifugiruyta with acceleration of 1500 x g within 15 minutes for receiving plazmy3.

Netsentrifugirovanny or tsentrifugirovanny samples without separation of plasma from cellular components can be stored within 24 hours at room temperature3. It is not recommended to store samples at a temperature 2-8ºC. The separated plasma (without cages) can be stored within 15 days at a temperature-20ºC or within six months at a temperature-70ºC. Defreeze the frozen plasma at a temperature 37ºC just before ispolzovaniyem3.

Brand: Biosystems