03423220016
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Biosystems Reagent A1C Hemoglobin Control

Biosystems reagent A1C hemoglobin control Biosystems Reagent A1C Hemoglobin Control

Ürün Açıklaması

Biosystems Reagent A1C Hemoglobin Control

Yüksek Kaliteli  Biosystems test kitleri ve Cihazlarımızla kolaylıkla ve dakikalar içerisinde analiz sonuçlarına ulaşırsınız .Test sistemlerimiz, geniş uygulama alanları için en iyi şekilde belirlenmiş kitlerden ve Cihazlardan oluşmaktadır. Klinik analizlerde reaktiflerimiz ve cihazlarımız ile birlikte laboratuar  çalışmalarınızı mümkün olan en kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştireceksiniz.

Ürün Özellikleri

Firmamız Müşterilerimizin isteği doğrultusunda tamamı güvenilir ve stabil olmak kaydıyla, yaygın kullanım alanına sahip Biosystems reaktif Ve Cihazlarının satışını yapmaktayız.

Kullanıma hazır Biosystems reaktifler  kit prospektüslerine, kalibratör ve kontroller ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmak için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.

Technical Specifitions

Control for HB A1C is the lyophilized haemo lysate of human blood, intended for quality control in clinical laboratory, does not contain the preservatives capable to create an interference to the test. Production is intended for intra laboratory quality control and contains the acceptable intervals of values. HBA1C control should not be used for an assessment of correctness of measurement.

STRUCTURE

Biosystems Reagent A1C Hemoglobin Control

NVA1S Control. 1 x 0,5 ml. The lyophilized haemo lysate of blood of the person.

Components of a human origin are checked and the negative result on presence of antibodies to anti-HIV and anti-HCV, also, as well as on Hbs – the anti-gen. is found. However it is necessary to show care with this reagent because of possible existence of any other infections

 

Brand: Biosystems