03423220016
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Biosystems Reagent Vanilmindalnaya Acid

Biosystems Reagent Vanilmindalnaya Acid

Ürün Açıklaması

Biosystems Reagent Vanilmindalnaya Acid

Yüksek Kaliteli  Biosystems test kitleri ve Cihazlarımızla kolaylıkla ve dakikalar içerisinde analiz sonuçlarına ulaşırsınız .Test sistemlerimiz, geniş uygulama alanları için en iyi şekilde belirlenmiş kitlerden ve Cihazlardan oluşmaktadır. Klinik analizlerde reaktiflerimiz ve cihazlarımız ile birlikte laboratuar  çalışmalarınızı mümkün olan en kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştireceksiniz.

Ürün Özellikleri

Firmamız Müşterilerimizin isteği doğrultusunda tamamı güvenilir ve stabil olmak kaydıyla, yaygın kullanım alanına sahip Biosystems reaktif Ve Cihazlarının satışını yapmaktayız.

Kullanıma hazır Biosystems reaktifler  kit prospektüslerine, kalibratör ve kontroller ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmak için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.

Technical Specifitions

STRUCTURE OF THE SET

Biosystems Reagent Vanilmindalnaya Acid

  1. Reagent. 1х25 ml. Buffer of Phosphatic sodium 0,6 mol/l, rn 7,0, azid of sodium of 15 mmol/l.
  2. Reagent. 1х120 ml. Acetate sodium buffer of 0,2 mol/l, rn 6,1, azid of sodium of 15 mmol/l.
  3. Reagent. 1х170 ml. Chloride of sodium of 2 mol/l, azid of sodium of 15 mmol/l.
  4. 1х20 Mikrokolonki. Contain previously weighed amount of buffering anionno-exchange pitch, azid of sodium of 15 mmol/l.
  5. Reagent. 1х30 ml. Carbonate of sodium of 4 mol/l.It is harmful (Xn): R22: Dangerously at a popataniye in an oral cavity. R41: Danger of serious injury of eyes. S26: In case of hit in eyes immediately wash out a large amount of water and ask for medical care. S39: use protection for eyes and skin. S46: At a proglatyvaniye immediately ask for medical care.
  6. Reagent. 1 on 10 ml. The powder m-periodat of sodium of 0,12 mol/l, after cultivation.

Oxidizer (About): R8: It is flammable at contact with highly inflammable materials.

  1. Reagent. 1 on 10 ml. Powder of metabisulphite of sodium of 0,67 mol/l, after cultivation.

It is harmful (Xn): R22: Dangerously at a popataniye in an oral cavity. R31: At contact with acids causes release of toxic gas. R41: Danger of serious injury of eyes. S26: In case of hit in eyes immediately wash out a large amount of water and ask for medical care. S39: use protection for eyes and skin. S46: At a proglatyvaniye immediately ask for medical care.

  1. Standard. 1 on 5 ml. The dosage of VMA of 0,1 mg is not seen in a bottle. Concentration after cultivation is specified on a bottle label. Value of concentration is checked on Standard Referensny Materials 925 (National institute of Standards and Technology, the USA).

NECESSARY EQUIPMENT

Biosystems Reagent Vanilmindalnaya Acid

− the Spectrophotometer or a photometer with the filter 360 (358 – 362 nanometers).

SAMPLES

Biosystems Reagent Vanilmindalnaya Acid

Urine. The samples collected within 24 hours on standard procedure.

To store at 2-8 °C within 24 hours. Samples can be stored at 2-8 °C as much as possible within 5 days or 1 month at – 20 °C and finishing rn to 1 – 2 concentrated hydrochloric acid (NSL). Before work samples should be ottsentrifugirovat.

 

Brand: Biosystems