03423220016
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Biosystems Total Protein

Biosystems Total Protein Reagent

 

Biosystems Total Protein Reagent

Yüksek Kaliteli  Biosystems biyokimya kitleri ve Cihazlarımızla kolaylıkla ve dakikalar içerisinde analiz sonuçlarına ulaşırsınız .Test sistemlerimiz, geniş uygulama alanları için en iyi şekilde belirlenmiş kitlerden ve Cihazlardan oluşmaktadır. Klinik analizlerde reaktiflerimiz ve cihazlarımız ile birlikte laboratuar  çalışmalarınızı mümkün olan en kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştireceksiniz.

Ürün Özellikleri

Firmamız Müşterilerimizin isteği doğrultusunda tamamı güvenilir ve stabil olmak kaydıyla, yaygın kullanım alanına sahip Biosystems reaktif Ve Cihazlarının satışını yapmaktayız.

Kullanıma hazır Biosystems biyokimya kit prospektüslerine, kalibratör ve kontroller ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmak için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz

Technical Specifitions

STRUCTURE

A.Reagent. Red pyrogallol of 60 µmol/l, molybdate of sodium of 40 µmol/l, suktsinat 50 mmol/l, rn 2.3, cleaner.

Harmful substance (Xn): R20/21/22: Dangerously at inhalation, swallowing and at contact with skin. R68/20/21/22: Harmful substance: a possibility of emergence of irreversible consequences at inhalation, contact with skin and swallowing. S36/37: To use necessary protective clothes and gloves. S45: At accident or an indisposition immediately see a doctor (show him a product label if it is possible).

  1. The Protein standard (in urine): Bull albumine. Concentration is specified on a label. The size of concentration corresponds to Recommendations for the Standard materials SRM 927 (National Institute of Standards and Technology, NIST).

NECESSARY EQUIPMENT

– A water thermobath on 37ºC.

– The analyzer, the spectrophotometer or a photometer with the filter 600 ± 10 nanometers.

SAMPLES

The urine collected by means of standard procedures. To collect daily urine, to measure volume and to store at 2-8ºC. Stability of 8 days.

The Tserebrospinalny liquid (CFS) collected on standard procedure. Not to use the samples containing krovi. It is stable 4 days at 2-8ºC.

 

Brand:Biosystems