03423220016
Sosyal Medya Hesaplarımız

El Tipi Spirometre Cihazı

El Tipi Spirometre Cihazı

El Tipi Spirometre Cihazı 

Basit işletim ve hızlı test sonuçları

Teşhis için oran-hacim ve hacim-zaman dalga formu bellek, bilgisayara veri transferi USB ya da kablosuz bağlantı ile sağlanmaktadır.

Akış seviyesi: 16 L/s.

Güç kapasite göstergesi ve otomatik kapanma 1 dakika.

Dahili lityum batarya DC 3,7V.

Ağırlık: 150gr.

Aksesuarlar;
1 ad. USB Kablosu
1 ad. tek kullanımlık ağızlık.
1 ad. güç kablosu opsiyonel.
1 ad. pc programı.
1 ad. burun klipsi.
1 ad.kullanım kılavuzu ve garanti belgesi.

 

Introduction

SPIROMETER is a hand-held equipment for checking lung conditions, adopts the infrared mode for measuring relative items, and is applicable for hospital, clinique for routine test.

 

Main Features

■Forced Vital Capacity (FVC), Forced Expired Volume in one second (FEV1), the ratio of FEV1 and FVC (FEV1%), Peak expiratory flow (PEF), 25% flow of the FVC (FEF25), 75% flow of the FVC(FEF75) and average flow between 25% and 75% of the FVC(FEF2575) can be measured. Besides, the testee condition can be shown by the ratio of the measured value and the predicted value.

■Flow rate-volume chart, volume-time chart display.

■Data memory,delete, upload and review.

■Trend chart display.

■Scaling(Calibration).

■Information prompts when volume or flow goes beyond the limits.

■Automatic power off when there is no operation in one minute.

■Rechargeable lithium battery and with charging tips.

■Battery power display.

 

El Tipi Spirometre Cihazı Nerelerde Kullanılır Solunum fonksiyon testleri çok genel bir yaklaşımla akciğerlerin kapasitesini ve fonksiyonel durumunu objektif olarak ölçmeye yarar. Yani bu test ile akciğerlerin alabildiği hava hacmi ve bu havanın akciğere alınması ve verilmesi esnasında yapılan güçlü solunum faaliyeti ile oluşturulan hava akım hızı ölçülebilir. Bu iki parametre astım, KOAH (kronik bronşit, amfizem) gibi birçok hastalığın tanısında son derecede önemli ipuçları vermektedir. Ayrıca bu hastaların tedavisinin takibinde yapılan solunum fonksiyon testleri ile tedavinin başarısı ve zaman içerisinde hastalığın seyri izlenebilir.

Solunum Fonksiyon Testleri

  • Nefes darlığı, hışıltılı solunum, öksürük varlığında,
  • Muayene bulguları ve akciğer grafisine göre kuşkulanılan tanıyı desteklemek amacıyla,
  • Göğüse ait doğumsal ya da sonradan gelişen deformitelerin solunuma etkisini araştırmak amacıyla,
  • Teşhis edilmiş KOAH, astım, kalp yetersizliği ve solunum kaslarını tutan hastalıkların seyrinin ve tedavinin etkinliğinin izlenmesi amacıyla,
  • Solunum hastalığı nedeniyle maluliyet değerlendirmesi yapmak amacıyla,
  • Akciğer hastalığı yönünden risk taşıyan kişi ve grupların (Örneğin sigara içenler, maden ocaklarında çalışanlar, çalıştığı ortamda zararlı gaz soluyan işçiler) taranması amacıyla,
  • Genel anestezi ve ameliyata bağlı solunumsal komplikasyon risklerinin önceden belirlenmesi ve riskli hastalarda ameliyat öncesi dönemde gerekli olan tedbirlerin alınmasını sağlamak amacıyla yapılır.